четверг, 31 января 2013 г.

Дружок і Вишня

Когда мои внуки пошли в первый класс, встал вопрос, как их научить украинскому языку. Я решила сочинять им сказки. Вот одна из них, называется "Дружок і Вишня". Возможно Вашим детям она тоже поможет полюбить  этот красивый , певучий язык.  Я думаю, что это более эффективный способ изучить государственный язык, чем 100 законодательных актов. Итак, сказка...Сонячний літній день. Ласкаве сонечко посилає теплі промінчики на яскраво зелену травичку. Радіють теплій днині і білі ромашки, і рожеві квіточки буркуну , і блакитні дзвоники цикорію. Весело дзюрчить невелика річечка. В густій траві дрімають корови. Вони зранку добре напаслися, а тепер відпочивають. Лише молода корівка Вишня в турботах. Вона доглядає маленького синочка Воронка. Вишня старанно вилизує свого пустунчика. Він дуже схожий на маму: темно-червоний з білою зірочкою на лобі.

Раптом захвилювалися собаки, які допомагали пастушку Сашку пасти корів. Вони схопилися на ноги, насторожили вуха. Корови теж почали підніматися , збиватися в гурт та бити копитами . І тут Сашко помітив, як із лісу прямо на корів повільно рухається вовк. Хлопчик уже чітко бачив його морду і сумніву не було: це не собака, а вовк. Сашко розгубився - такого в цих місцях не траплялося. Вовки ніколи не наближалися до людей в такий спосіб та ще й серед білого дня. Хвилювання наростало і лише Вишня була спокійна. Вона гордо підняла свою голову і впевнено пішла назустріч сіромасі. Всі корови завмерли від здивування, вони не розуміли що відбувається. А тим часом відстань між Вишнею і вовком скорочувалася. Ось уже корова бачить очі хижака, але вони не страшні, не злі, а добрі. І оскал зовсім не звірячий, а скоріше схожий на привітну посмішку.

Корови бачать, як Вишня підійшла до вовка майже впритул, лизнула своїм шершавим язиком його загривок . Сіромаха крутнувся і, весело вихиляючи хвостом, побіг до лісу, а корівка спокійно повернулася до гурту. На своїй коровячій мові вона розповіла, що впізнала в несподіваному гості свого рятувальника. Три дні тому вона з своїм синочком відбилися від стада, заблукали в лісі. Настала ніч. Довго шукали дорогу до села, але натомість забрели в болото, яке затягувало їх все глибше. 

Вишні з величезними зусиллями вдалося вирватися з болотної пастки, а от у Воронка сили було зовсім мало і надії його врятувати майже не було. Раптом корова побачила вогники, що стрімко наближалися і зрозуміла - вовк. Проте тікати не стала: поряд, в болоті гинув її син. Вовк миттєво плигнув в трясину і став мордою підбивати бичка під брюхо, під боки, під шию. Так він виштовхав Воронка з багнюки на тверду землю. У Вишні із-під довгих пухнастих вій викотилися дві сльози. Вона була найщасливіша мама в світі, бо поряд з нею стояв її синок Воронок. Коли Вишня отямилася, щоб подякувати вовкові, його уже ніде не було: він тихенько пішов у чащі. А згодом в лісі почулися голоси: то Сашко з односельцями шукали Вишню.

Корови уважно слухали розповідь, а потім вирішили називати вовка Дружком. З того часу Дружок коли-не-коли виходить з лісу, наближається до корів, які вітають його дружнім ″Му-у-у ″.

1 комментарий:

  1. It is available in several colors and textures. Overall if you are looking for replica watches instrument this might be it. I guess the price is decent. A sapphire crystal covers both the front and rolex replica sale of the case and water resistance is rated at 200m thanks to the screw down caseback with the custom engraved Hauttman logo. I never had any issues reading the time, as for the complicated subdials, that is part of the attraction of hublot replica pieces, they are more like scientific instruments in their layout. The one redeeming feature, is that salmon pink is a nice dial replica watches sale for a rose gold case. Kinda nice, but the problem is you would need a magnifying glass to read the complications at least anybody with replica watches sale aging eyes.

    ОтветитьУдалить