пятница, 1 февраля 2013 г.

Про собачу вірність

                                                   
В нашому селі жив пастух дядько Грицько. Він добре виконував свою роботу: корови завжди були ситі та напоєні. Йому допомагав собака Жук. Це був безпородний, але розумний пес. Він вправно заганяв телят та корів до річки на водопій, не пускав їх в посіви гречки. Так вони працювали разом уже багато років. Та прийшов час, коли Жук постарів. У нього боліли ноги і він не міг уже так вправно бігати за коровами, та й на одне око зовсім осліп. Тоді дядько Грицько купив собі молоду собаку, а Жука вирішив прогнати з дому.


Жук все своє життя прожив у домі дядька Грицька і тому не уявляв, як йому бути далі. До того ж наближалася зима, а у нього не було навіть будки. Собака ще деякий час приходив до воріт пастуха, але той проганяв бідолаху. Тоді Жук влаштувався в старій, покинутій хатині на краю села. Люди впізнавали собаку і потроху підгодовували.

Якось надвечір дядько Грицько повертався з рибалки. Морозець все кріпшав, а до села ще далеченько. Раптом чоловік відчув, як в нього ослабли ноги і він в знемозі опустився на землю. Дядько Грицько зрозумів, що не зможе дійти до села. Він намагався кликати людей на допомогу, повзти, але все було марно: навкруги - ні душі. Скоро чоловік відчув, що замерзає. Та в цю мить щось тепле та шершаве торкнулося його щік. Через силу відкрив очі і побачив Жука.

Пес рятував свого бувшого хазяїна: лизав обличчя та руки, зігрівав своїм подихом, з усієї сили намагався тягти його до села. Та все було марно. Тоді Жук побіг до будинку, де жив дядько Грицько, став голосно гавкати та битися в двері. Коли вийшла хазяйка, собака кинувся їй під ноги, хватав за одежу та тягнув до воріт. Вона зрозуміла, що трапилася біда і Жук кличе її на допомогу.

Пес привів людей до дядька Грицька. Потім лікарі довго боролися за життя пастуха і їм вдалося його врятувати. Коли дядько Грицько повернувся з лікарні додому, перш за все він знайшов свого рятувальника Жука. З того часу собака зайняв в домі почесне місце. Він здружився з новою собакою і навчав її охороняти стадо, а господарі добре його годували та доглядали. Так собака навчив людей доброті та вірності.

Фото Дупленко А.

1 комментарий: